Make your own free website on Tripod.com

Sports Achievements
Home Features  

 

  

SPORTS HELD IN OUR SCHOOL:
COMPETITIONS HELD WINNER HOUSE
INTRAMURAL  FOOTBALL COMPETITION
BOYS

GIRLS

RAKESH SHARMA

KALPANA CHAVLA

BASKETBALL COMPETITION
BOYS

GIRLS

RAKESH SHARMA

RAKESH SHARMA

OUR SCHOOL PARTICIPANTS IN VARIOUS ACTIVITIES

GAME PARTICIPANTS
FOOTBALL (Under 17)
  1. AKARSHIT (IX A)
  2. VINAY (IX A)
  3. KIRANDEEP (IX B)
  4. AKHIL (IX B)
  5. HARTAT (IX B)
  6. GUNDEEP (IX B)
  7. ANGAN (IX B)
  8. ARUNVIR (IX B)
  9. KARAN (IX A)
  10. RAVI (IX A)
  11. JATINDER (IX B)
  12. SANJAY (VIII B)
  13. RAHUL (VIII C)
  14. ABHISHEK (IX A)
  15. MANISH (IX A)
  16. PRANAV (VIII A)
FOOTBALL (Under 14)
  1. PRANAVJEET (VIII C)
  2. ARMANN (VIII C)
  3. RANJAN (VIII A)
  4. RISHANG (VII A)
  5. ATUL (VII B)
  6. MANDEEP (VIIC)
  7. VEERA (VII C)
  8. JASNOOR (IX B)
  9. ABISHEK (VII B)
  10. PANKAJ (VII B)
  11. PARAMVIR (VII C)
  12. MANRAT (VII B)
  13. JASHANBTH (VII C)
  14. SARANSH (VIII B)
  15. RUPAM (VII C)
  16. MANSEERAT (VII C)
CHESS
  1. GORL CHUTIAMI (I B)
SWIMMING
  1. KANWER SAINI
EXTREME MARTIAL ARTS
  1. ARJIT GOEL
  2. GUNEET
  3. SUSHANT
  4. KRITTIKA
  5. MONAL
  6. GARGI
  7. GAGAN
  8. AKSHPREET
  9. SUSHANT
  10. HIMMAT
BADMINTON (Under 17)
  1. AKARSHIT (IX A)
  2. RAVI (IX A)
  3. ROHIT (IX A)
  4. KARAN (IX A)
BADMINTON (UNDER 14)
  1. KARAN (VI A)
  2. KETAN (V B)
  3. SIDDHARTH (VIII C)
GYMNASTIC
  1. PIYUSH DHINGRA (VI C)
BALL BADMINTON
  1. RISHANG (VIII A)
  2. VIVEK (VIII B)
  3. ABHISHEK (VIII B)
  4. PARAMVIR (VII C)
  5. SARANSH (VIII B)
  6. RISHI (VIII A)
  7. RAHUL (VIII A)
  8. ATUL (VII A)
  9. VARINDER (VII C)
  10. KARAN (VII C)
BALL BADMINTON (GIRLS)
  1. CHANDRIKA (VII A)
  2. ROMINA (VII B)
  3. NEETU (VII C)
  4. SUMITI (VIII C)
  5. BALJINDER (VIII B)
  6. RITIKA (VIII B)
  7. AMRITA (VIII A)
  8. SHRUTI (VIII A)
  9. DIVYAJOT (VII C)
  10. POORVI (VIII A)
LAWN TENNIS
  1. PRABHSIMRAN (V D)
  2. BHARAT (V B)
  3. HARSHMIT (V B)
  4. JASKARAN V B)
YOGA (Girls)
  1. NEHA (V C) 
  2. SHRIYA (V C)
  3. ESHITA (V C)
  4. TANIA (V B)
  5. SHREDDHA (V B)
  6. MANBANI(V B)
YOGA (Boys)
  1. THAMAN (VA)
  2. PANKAJ (VII B)
  3. SONALDEEP (IV C)
  4. SANGEET (VII C)
  5. RUPAM (VII C)
  6. YUVRAJ (VII C)
BADMINTON
  1. KARAN
  2. KETANI
  3. SIDDARTH